Паркінги в Києві: переваги і недоліки

Аналіз представлених на ринку нерухомості паркінгів говорить про те, що в Україні популярні паркінги, запроектовані не як окремі споруди, а як прикріплені до якої-небудь будівлі, будь то житловий будинок, офісний або торговий центр.

Адже в сучасній містобудівній ситуації паркінг, що окремо стоїть, є великою розкішшю, оскільки він економічно не вигідний. На відведених майданчиках під забудову інвесторам рентабельнєє будувати житлові будівлі, максимально збільшуючи їх поверховість.

До того ж часто інвестори стикаються з проблемою обмеженості майданчика забудови навколишніми будинками, а іноді — і зовсім відсутністю вільного місця в історичній частині міста (наприклад, в Києві, Львові і др.). Прикладами великих київських парковок для тимчасового зберігання автомобілів, пов'язаних з будівлями, є паркінг на ул.

Привокзальною, який був однією з перших закритих стоянок столиці; підземний паркінг на території торгового центру "Мандарин Плаза" (Бессарабськая площа); наземні паркінги у таких торгових супермаркетів, як Metro Cash & Carry, Billa і др.

За словами експертів, підземні паркінги в основному будуються для житлових комплексів, офісних центрів, багатофункціональних комплексів, рідше — для обслуговування торгових центрів. Для останніх використовуються переважно палубні паркінги у вигляді прибудованих або окремих будівель, до будівництва яких вдаються тільки у разі крайнього дефіциту парковочних місць в ТЦ.

Розміщення паркінгів під землею і проектування їх дворівневими також було до недавнього часу широко вживаним в Києві рішенням, оскільки давало можливість "вичавити" з ділянки найбільшу кількість парковочних місць. До їх недоліків можна віднести те, що підземні паркінги під житлом, що будується, можна зробити максимум двоповерховими, щоб не ослабити стійкість будівлі. А при висоті будівлі вище семи поверхів це рішення вже не забезпечує всі квартири машиноместамі.

Розмістити підземний паркінг у визначеному місці часто не дозволяє геологія самої ділянки. Це стосується, наприклад, паркінгу в універмазі "Україна", реконструкція якого свого часу стала рішенням цілого комплексу проблем, оскільки передбачала розширення торгової площі, інженерного забезпечення, а також організацію парковки автомобілів.

Особливістю об'єкту є його місцезнаходження в заплаві річки Либідь, де буквально на глибині 1,5–2 метри під землею вже проступає вода. Тому, згідно Генплану, було вирішено запроектувати надземний дев'ятирівневий паркінг, розрахований на 400 машиномест.

Оскільки підрахунки передбачуваного числа відвідувачів показали, що кількість парковочних місць все одно не вистачить, було ухвалено рішення зробити в самій будівлі універмагу на рівні четвертого поверху додаткові парковочниє місця на перекритті, оснащені ліфтами і сходовими клітками.

Специфікою паркінгу універмагу "Україна" є і те, що він є незакритим, що було обумовлене забезпеченням безпеки приміщення. Адже паркінг, розрахований більш ніж на 100 автомобілів, повинен бути оснащений системами димоудаленія, пожежогасіння, сигналізацією і т. д. Якщо ж зробити приміщення парковки відкритим, то безліч проблем вирішуються самі собою. Проте практика показала, що верхні поверхи паркінгу, як правило, залишаються напівпорожніми, що пов'язане з економією автовласниками на часі парковки і тим, що далеко не кожному комфортно підніматися по рамповому заїзду на значну висоту.

На "паркинговом" ринку також представлені парковочниє місця у вигляді гаражних боксів. Найчастіше вони застосовуються в житлових будівлях. Цікаво, що такі рішення парковочних місць зустрічаються не тільки в Києві, але і в інших містах, наприклад в Львові, де під боксами, розташованими на першому поверсі, іноді ще будується підземний паркінг

Источник: http:/www.socmart.com.ua

 

Назад

Автоматические парковочные системы, многоярусные парковочные системы, многоярусные паркинги, установка автоматических парковок, многоярусные автопаркинги, автоматизированные паркинги, карусельные парковки, гидравлические подъемники автомобильные, карусельные автоматические парковки, механизированные паркинги, многоуровневая парковка, перехватывающие парковки, автоматические Парковки для Евро 2012, механический паркинг, компактный паркинг, кассетные паркинги, лифтовые паркинги, многоуровневые автоматические паркинги, модульные парковки, мульти паркинг.